Halliwick-gala 22 april 2017

Uppvisning i Mellanbassäng

Grupper            Ledare:

Uppvisningsgrupper


Tina , Lottie























Diego

Valenzuela

DV







Inez

Jonsson

DV







Sebastian

Falk

DV

 

 

 

 

 

 

Kenneth

Mellbom

DV







Oskar

Lindström

DV






 

Matilda

Berglund

DV







Malin

Ljunggren

DV







Carolina

Henriksson

DV







Sara

Faris

DV

 

 

 

 

 

 

 Paulina       Julin                DV   

 

16 m Heat A

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Inez Jonsson

DV

1,05,88

1,12,59

2

Diego Valenzuela

DV

1,06,28

1,14,34

3

Elli Mattsson

DV

1,00,00

1,00,21

4

 

 

 

 

 

16 m Heat B

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Kenneth Mellbom

DV

0,58,00

0,57,00

2

Sara Faris

DV

0,50,00

1,10,53

3

Stefan Westerdahl

DV

1,00,00

0,36,03

4

 

 

 

 

 

 

 


50 m Heat 1     Klass G               3,00-4,00           Klass H               4,00-

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Samuel Ejergård

DV

3,33,41

3,25,56

2

Mattias Börjesson

DV

4,20,00

4,19,19

3

 

 

 

 

4

Aron Riaz

DV

3,08,03

3,22,53

5

 

 

 

 

6

 

 

 

 

7

 

 

 

 

8

Sara Lack

DV

3,18,12

3,44,44

 

50 m Heat 2     Klass F                2,00-3,00

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Oskar Källberg

Myran

2,45,03

2,48,37

2

Sumaia Nosrati

Myran

2,14,50

--

3

Eda Kilinckaya

Myran

2,04,41

1,53,57

4

Charlie Palmqvist

Myran

2,01,50

1,27,22

5

 

 

 

 

6

Johan Sandberg

DV

2,17,00

2,13,44

7

Sofie Holmén

DV

2,25,00

--

8

Carolina Henriksson

DV

2,11,03

2,11,00

 

50 m Heat 3     Klass E                1,40-2,00           Klass D               1,20-1,40

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Patryk Kiprowski

DV

1,47,40

1,32,37

2

Peter Palka

Myran

1,42,82

2,20,25

3

Shayda Amiri

Myran

1,34,21

--

4

Habib Riaz

DV

1,33,65

--

5

Mari Becker

DV

1,52,00

1,54,16

6

Ann Lundvall

DV

1,34,44

1,40,50

7

Jessica Ohlsson

Myran

1,43,31

1,36,35

8

 

 

 

 

 

50 m Heat 4     Klass D               1,20-1,40           Klass C               1,00-1,20

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

 

 

 

 

2

Shayan Parvaneh

DV

1,23,38

1,19,44

3

Ida Forsmark

Myran

1,18,00

1,07,59

4

Robert Synnerud

DV

1,27,97

1,26,16

5

Anna-Karin Bäck

DV

1,15,72

1,12,43

6

Zubair Riaz

DV

1,12,69

1,11,75

7

Alva Forsmark

Myran

1,05,44

1,56,32

8

 

 

 

 

 

 


 

25 m Heat 7     Klass F  1,40-2,00                        Klass E  1,20-1,40                        Klass D 1,00-1,20 

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Samuel Ejergård

DV

1,47,35

1,57,72

2

Mattias Börjesson

DV

 

2,34,68

3

Aaron Riaz

DV

1,57,25

1,38,04

4

Jesper Frisk

Myran

1,21,09

--

5

Johan Sandberg

DV

1,20,00

1,40,69

6

Oskar Källberg

Myran

1,06,94

0,59,31

7

Oskar Lindström

DV

2,25,66

2,03,41

8

Malin Ljunggren

DV

1,51,88

1,43,72

 


25 m Heat 9     Klass C1  0,40-0,50   C2  0,50-1,00                     

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

4

Peter Palka

Myran

0,46,92

--

5

Jessica Ohlson

Myran

0,47,97

0,42,09

6

Sumaia Nosrati

Myran

0,58,04

--

7

Markus Tarkiainen

DV

0,51,79

--

8

Mari Becker

DV

0,58,00

0,43,38

 

25 m Heat 9     Klass C1             0,40-0,50

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Ann Lundvall

DV

0,44,69

0,50,16

2

Habib Riaz

DV

0,42,16

0,33,06

3

Shayda Amiri

Myran

0,43,75

--

4

Eda Kilinckaya

Myran

0,43,75

0,54,37

5

Charlie Palmqvist

Myran

0,43,71

0,36,34

6

 

 

 

 

7

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

25 m Heat 10   Klass B2             0,30-0,40          

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

 

 

 

 

2

Shayan Parvaneh

DV

0,33,56

0,35,37

3

Anna-Karin Bäck

DV

0,39,00

0,34,69

4

Alva Forsmark

Myran

0,26,66

0,24,78

5

Robert Synnerud

DV

0,35,43

0,37,38

6

Ida Forsmark

Myran

0,32,43

0,28,37

7

Zubair Riaz

DV

0,27,37

0,23,06

8

 

 

 

 

 


4x25 m Stafett Heat 1               3,00,00--

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                          Resultat

1

Shayan, Samuel, Johan, Robert

DV Lag 3

3,52,00

4,01,94

2

Patryk, Anna-Karin, Mari, Ann

DV Lag 1

3,00,00

3,20,09

3

Habib, Aaron, Zubair, Habib

DV Lag 2

5,19,00

3,03,94

4

 

 

 

 

5

Charlie, Eda, Alva, Ida

Myran Lag 2

4,02,00 --

2,20,91

6

 

 

 

 

7

Oskar, Jessica, Peter, Daniella

Myran Lag 1

3,21,00 --

2,52,47

8