Halliwick-gala 18 april 2015

 

Uppvisning i Mellanbassäng

Namn på simmare: 

Theo Kyauk, Freja Berglund, Hanna Niku, Sara Lack, Malin Ljunggren, Åsa Pettersson

Inez Jonsson, Diego Valenzuela, Carolina Henriksson, Oskar Lindström

 

 

16 m Heat A

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

Inez Jonsson

 

DV

1.19.25

1.10.72

2

Diego Valenzuela

 

DV

 

1.12.71

3

 

 

 

 

 

 

16 m Heat B

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

Elas Kyauk

 

DV

 

0.42.81

2

Stefan Westerdahl

 

DV

0.40.00

0.40.47

3

Nilo Svenungsson

 

Myran

0.50.00

0.33.79

 

16 m Heat C

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

 

Åsa Pettersson

 

DV

 

1.08.59

2

 

Kenneth Mellbom

 

DV

 

1.20.16

1.08.59

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50 m Heat 1     Klass G              3,00-4,00           Klass H              4,00-

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

Lennart Andersson

 

DV

3.40.00

3.28.06

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

8

Markus Forsberg

 

Myran

4.42.10

6.19.03

 

50 m Heat 2     Klass G              3,00-4,00           Klass H              4,00-

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

Samuel Ejergård

 

DV

3.55.28

4.14.34

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

6

Håkan Bygdemark

 

DV

 

2.33.91

7

Johan Sandberg

 

DV

3.25.00

2.15.79

8

Sofie Holmen

 

DV

3.17.34

 

XXXXXXXX

50 m Heat 3     Klass F               2,00-3,00

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

Patryk Kiprowski

 

DV

2.89.00

1.54.06

2

Rickard Westin

 

DV

2.35.00

2.38.15

3

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

6

Carolina Henriksson

 

DV

2.26.00

3.04.34

7

 

 

 

 

 

8

Sara Lack

 

DV

3.00.00

3.16.81

 

50 m Heat 4     Klass E               1,40-2,00

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

Emil Hjalmarsson

 

BHHI

1.59.00

XXXXXX

2

Peter Palka

 

Myran

1.49.09

XXXXXX

3

 

 

 

 

 

4

Ann Lundvall

 

DV

1.40.22

1.38.18

5

Ida Forsmark

 

Myran

1.57.88

1.39.56

6

Leif Leppäharju

 

BHHI

1.51.00

1.44.34

7

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

50 m Heat 5     Klass D               1,20-1,40

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

Christian Lindström Karlsson

 

BHHI

1.34.00

XXXXXXX

2

Jessica Olsson

 

Myran

1.37.43

XXXXXX

3

Jonny Gustafsson

 

BHHI

1.32.00

XXXXXX

4

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

50 m Heat 6     Klass D               1,20-1,40

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

Jahnoa Kyauk

 

DV

1.21.09

1.12.00

4

Shayan Parvaneh

 

DV

1.20.82

1.25.75

5

Alva Forsmark

 

Myran

1.24.37

1.20.16

6

Robert Synnerud

 

DV

1.20.00

1.30.22

7

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

50 m Heat 7     Klass B               0,40-1,00          

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

 

 

 

 

 

2

Heming Niku

 

DV

0.46.54

0.46.84

3

Sharzael Biswas

 

BHHI

0.51.00

0.46.15

4

Ismail Demirol

 

Myran

1.06.84

0.51.25

5

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

25 m Heat 8     Klass G  2,00-  

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

7

Oskar Lindström

 

DV

2.38.65

3.09.78

8

Malin Ljunggren

 

DV

3.21.00

1.47.50

 

25 m Heat 10   Klass E  1,20-1,40 

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

Samuel Ejergård

 

DV

1.39.25

2.13.57

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

4

Charlie Palmqvist

 

Myran

1.08.20

1.01.03

5

 

 

 

 

 

6

Oskar Källberg

 

Myran

1.33.03

1.17.56

7

 

 

 

 

 

8

Markus Forsberg

 

Myran

1.59.00

1.57.00

 

25 m Heat 13   Klass C1             0,40-0,50

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

Ann Lundvall

 

DV

0.42.09

0.50.54

2

Alva Forsmark

 

Myran

0.41.91

0.38.00

3

Isac Khysing

 

Myran

0.52.00

0.56.00

4

Ida Forsmark

 

Myran

0.57.57

0.43.97

5

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

25 m Heat 14   Klass B2             0,30-0,40          

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

 

 

 

 

 

2

Shami Biswaz

 

BHHI

0.37.00

0.35.50

3

Jahnoa Kyauk

 

DV

0.30.96

0.29.78

4

Nahom Fitsum

 

DV

0.35.28

0.38.56

5

Shayan Parvaneh

 

DV

0.35.50

0.32.18

6

Robert Synnerud

 

DV

0.37.00

0.38.34

7

Ismail Demirol

 

Myran

0.26.44

0.23.19

8

 

 

 

 

 


 

4x25 m Stafett Heat 2              0-3,00,00

Bana                   Namn                                              Klubb                           Anmäld tid                         Resultat

1

Ida Forsmark

Ismail Demirol

Oskar Källberg

Alva Forsmark

 

 

Myran

 

3.02.34

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Ann Lundvall

Nahom Fitsum

Hemming Niku

 

 

 

DV

 

2.12.41

4

Sharzael Biswaz

Leif Leppäharju

 

 

 

BHHI

 

2.57.53

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

8

Shayan Parvaneh

Robert Synnerud

Theo Jonsson

 

 

DV

 

2.02.87